„Wielka tajemnica”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza całe rodziny na tajemnicze, rozśpiewane, pełne niespodzianek przedstawienie zrealizowane przez znany i lubiany we Włocławku Teatr Trójkąt z Zielonej Góry pt: Wielka tajemnica

Wielka tajemnica - plakatPrzedstawienie oparte na autorskim scenariuszu, którego głównym wątkiem jest sprawa pewnej tajemniczej kradzieży. Sławny detektyw – Filip Filipowski dwoi się i troi, aby odkryć prawdę, a pomagają mu w tym – poszkodowana – hrabina Georginia Kołomyjska herbu Cholewa oraz przypadkowy przechodzień – Alojzy.

Kilkakrotnie na scenie pojawiają się również przedstawiciele publiczności – najmłodsi widzowie, którzy czynnie uczestniczą w rozwikłaniu zagadki.

Spektakl ma charakter rozrywkowo-edukacyjny w stylu „uczyć-bawiąc”.

Z jednej strony odwołuje się do wątków – ciekawostek z historii Polski, z drugiej zaś promuje naukę i logiczne myślenie. W zabawnej i przystępnej formie nawiązuje do tradycji szlacheckiej, a poprzez elementy interakcji z publicznością aktorzy starają się przekazywać dzieciom praktyczne umiejętności logicznego wnioskowania i obserwacji.

Ważne walory tego przedstawienia to scenografia złożona z kilkudziesięciu kolorowych i różnokształtnych parasoli, z których aktorzy tworzą metaforyczne obrazy, wpadająca w ucho muzyka i piosenki.

Poprzez innowacyjną i dynamiczna scenografię i rekwizyty spektakl wprowadza młodego widza w świat kultury symbolicznej.

Przedstawienie zajmujące i dowcipne także dla starszych widzów… wystawione zostanie w ramach cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych.


„Wielka tajemnica…”
6 listopada 2016 roku, godzina 11.00

Scenariusz i reżyseria: Beata Beling
Muzyka: Artur Beling,
Obsługa techniczna: Mariusz Wasiewski,
Grają: Beata Beling, Artur Beling, Ludwik Schiller

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!
Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł
• BALKON – 10 zł
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu przedstawienia od godz. 10.00, tel: 54 231 47 66