VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości

21 listopada 2017 roku rozpoczyna się VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości – przedsięwzięcie przygotowane przez środowiska naukowe, kulturalne i gospodarcze Włocławka oraz Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

Plakat VIII Festiwalu N,KiPMyślą przewodnią tego wydarzenia będzie nauka, wiedza, innowacja i przedsiębiorczość w służbie rozwoju miasta i regionu. Festiwal promuje idee budowania efektywnych i trwałych relacji między światem nauki a otoczeniem gospodarczym a także kreuje i wzmacnia postawy otwartości intelektualnej, poznawczej i emocjonalnej na współczesność i przyszłość. Założenia programowe Festiwalu wpisują się w proces integracji środowisk, popularyzację nauki i wiedzy a także rozwój oraz promocję miasta i regionu.

W Festiwalu oprócz wszystkich włocławskich uczelni wyższych i stowarzyszenia o charakterze naukowym biorą udział instytucje kultury, prężnie działające stowarzyszenia kulturalne, ekologiczne oraz podmioty z obszaru przedsiębiorczości. Przygotowanych zostało, wzorem lat ubiegłych, kilkadziesiąt propozycji programowych z wielu dziedzin nauk: społecznych, humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych. Zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń. Na wszystkie festiwalowe spotkania jest wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości.

Z tej okazji, 21 listopada, o godzinie 11.00, w Impresaryjnym odbędzie się w ramach otwarcia Festiwalu, wykład inauguracyjny pt.: „Otwarty umysł czy skąpstwo poznawcze? Jak żyć w świecie mitów, stereotypów, nietolerancji na różnorodność?”. Poprowadzi go pan Jacek Santorski – Profesor honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi autorski program Akademię Psychologii Przywództwa. Wykładowca Uniwersytetu SWPS, współtwórca kierunku Zarządzanie i Przywództwo.