Uroczysta Inauguracja Festiwalu

29.06.16r., godz. 21.00 – Parada uliczna, widowisko plenerowe pt: „Eunika w krainie cyrku” oraz pokaz ogniowy w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”.

Eunika w krainie cyrku - plakatEunika – imię pochodzenia greckiego, składające się ze słów eu „dobrze” i nike „zwycięstwo”

Niezwykłe widowisko teatralne w wykonaniu aktorów „Sceny Kalejdoskop”, oparte na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów” Artyści SK podjęli się nie lada wyzwania, a mianowicie przenieśli akcję wyżej wymienionej powieści do świata cyrku.

Tytułowa bohaterka zasypiając przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje wiele niezwykłych postaci. Eunika wędruje z widzem przez cyrkowe krainy swojej wyobraźni, napotyka na swojej drodze niesamowite postacie, nieziemskie zwierzęta i inne, wręcz surrealistyczne istoty. Eunika przeżywając niezwykłe przygody coraz bardziej zagłębia się w świecie wyobraźni, który zauroczył ja bez reszty.

Czy Eunika znajdzie drogę do świata realnego, a być może, co ważniejsze, czy będzie chciała do tego świata powrócić?

Oryginalny pomysł oraz dbałość o każdy szczegół zaowocowały powstaniem niezwykle ciekawego spektaklu, który ,w formie plenerowej nabiera nowych znaczeń. Spektakl „Eunika w krainie cyrku” to nie tylko piękne kostiumy, oryginalne maski, elementy cyrkowe ale również wyjątkowa muzyka i porywająca akcja, wciągająca widza w wir wydarzeń.

Widowisko plenerowe „Eunika…” nie jest spektaklem tylko dla dzieci, lub tylko dla dorosłych. Lewis Carroll w swojej powieści zawarł tak naprawdę dwie książki: dla dorosłych i dla dzieci. Artyści „Sceny Kalejdoskop” dołożyli wszelkich starań aby zachować ten niezwykły przekaz w swoim spektaklu. „Eunika…” ma nie tylko zachwycać obrazem, dźwiękiem, plastyką ciała, grą aktorów, czy efektami specjalnymi, ale przede wszystkimi ma uczyć.

Uczyć zadawać pytania:
Jak podejmować trafne wybory? Które drogi prowadzą do celu?
I czy istnieje granica między światem wyobraźni, a światem realnym?

Eunika... broszura