Teatr ze Lwowa…

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na trzy przedstawienia, które na włocławskiej scenie zaprezentują aktorzy Teatru MY ze Lwowa skupiającego w swych szeregach naszych rodaków mieszkających na Ukrainie. Gościć ich będziemy w naszym mieście w dniach 9-15 stycznia 2019 r.

NOC WILKÓW – 10 stycznia 2019 r. godz. 18.00 – Scena Kameralna

Na szczyt góry wśród lasu, ratując się od myśliwych, wbiega para wilków. Eu (ładna, młoda wilczyca) oraz Ang (silny, sprytny, młody wilk). Są już zmęczeni. Dalej drogi nie ma – przepaść. Pojawia się ten trzeci – Gro. Wygnaniec. Został wygnany ze stada za zabójstwo starego przewodnika… Sztuka Aleksandra Wiatra zostanie zaprezentowana w oryginalnym języku – ukraińskim – na Scenie Kameralnej! Liczba miejsc ograniczona!

OPĘTANA – 12 stycznia 2019 r. godz. 18.00 – Scena Duża

Okolice Jeruzalem. Mesjasz przyprowadził grupę swoich zwolenników. Wśród nich Miriam – zakochana w Mesjaszu kobieta – nie zaakceptowana przez jego otoczenie na skutek chęci ciągłego wskazywania im na ich nicość, łapczywość, okrutność oraz egoizm. Sztuka, której autorką jest Łesia Ukrainka zostanie zaprezentowana w oryginalnym języku członków Teatru – ukraińskim! Liczba miejsc ograniczona!

BOŻE MÓJ – 14 stycznia 2019 r. godz. 18.00 – Scena Duża

Na wizytę do psychoterapeuty Elli, syn której jest chory na autyzm, przychodzi Bóg. On nie mówi swojego imienia, uzywając biblijnej frazy – „jestem tym, kim jestem”. Proponuje by zwracać się do niego po prostu „B.”. Ona, rzeczywiście mu nie wierzy, ale on w dość okrutny sposób udowadnia jej, że mówi prawdę. Powodem wizyty B. u psychoterapeuty stała się depresja, która trwa gdzieś dwa – dwa i pół tysiąca lat…
Sztukę, której autorem jest Anat Gou będzie również wykonana w języku ukraińskim, i choć wystawiana będzie na Scenie Dużej liczba miejsc jest ograniczona!


Wstęp na wszystkie przedstawienia jest wolny!

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 tel. 54 231 47 66