„Szach – mat”

Nie lada gratkę na Walentynki przygotował dla wszystkich zakochanych Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. W wieczór poprzedzający Dzień Zakochanych na scenie impresaryjnego będzie można zobaczyć opowieść o starej przyjaźni, nowej miłości i drugiej młodości…

Szach - mat - plakatTo wszystko w znakomitej komedii Stefana Vogel’a pt: SZACH-MAT, którą włocławskiej publiczności zaprezentuje Teatr Capitol z Warszawy.

W sztuce rozgrywa się partia szachów, ale o wiele ciekawsza i ważniejsza jest „gra”, która toczy się między głównymi postaciami. Kto bierze w niej udział?

Zrzędliwy wdowiec Fred, jego syn Leonard, przyjaciel Walter oraz gosposia Rosalinda.

Fred żyje od lat w poukładanym schemacie. We wtorki partia szachów z Walterem, oczywiście o tej samej porze. W środy wizyta syna, z którym toczy ciągłe boje i stawia opór wszelkim jego propozycjom zmian niezdrowego życia. I do tego wszystkiego odwieczna walka z gosposiami. Wszystkie zatrudnione przez syna kobiety, Fred wykańcza w ekspresowym tempie. Nie chce by ktokolwiek naruszał jego terytorium i wchodził z buciorami w jego życie. Jednak pewnego razu pojawia się gosposia, która wywraca jego życie o 180 stopni… Czy można zmienić zwyczaje starego żołnierza? Czy dokona tego atrakcyjna kobieta? Co na nową miłość ojca powie jego syn?

Świetne dialogi i monologi, błyskotliwe puenty, dowcipne sentencje, a zwłaszcza świetnie napisane role bohaterów – to wszystko tworzy idealny materiał na wielkie kreacje aktorskie. W postaci komedii wcielają się więc wybitni, popularni i lubiani polscy aktorzy!


Stefan Vogel
SZACH – MAT
13 lutego 2017 roku, godzina 19.00

Przekład: Izabela Rozhin, Reżyseria: Andrzej Rozhin
Scenografia: Joanna Pielat-Rusinkiewicz
Grają: Jerzy Schejbal, Anna Gornostaj, Maciej Damięcki, Kacper Kuszewski, Anna Modrzejewska/Roksana Szmigiero

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 70 zł, Ulgowy 60 zł, Rząd XVIII 60 zł
• BALKON – 50 zł

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 13.00, tel: 54 231 47 66