„Sprzedawcy gumek”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na niecodzienną, …sakramencko gorzką historię o interesownej miłości, złych inwestycjach życiowych i byle jakim pożądaniu… – jak pisał o niej autor Hanoch Levin, którą na włocławskiej scenie zaprezentuje zespół Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Ta historia to „Sprzedawcy gumek”. Przedstawienie to prezentowane będzie podczas „XXIV Olsztyńskich Spotkań Teatralnych” oraz podczas „Tygodnia z Hanochem Levinem” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Jednak tuż przed tymi ogólnopolskimi, teatralnymi wydarzeniami wystawione zostanie przed włocławską publicznością!

„Sprzedawcy gumek” - plakatJest to napisana znakomicie, podana niebanalnie, metaforyczna, w duchu Beckettowskim, ekstrawagancka, inteligentna i śmiała „smutna komedia”, w której tyrady o miłości zastąpione zostały scenami targowania się, a słowem kluczem do serca kochanki/kochanka stał się „czek”.

„Sprzedawcy gumek” to alegoryczna opowieść o miłości. A w zasadzie o jej braku, o samotności i straconych życiowych szansach. Bohaterowie spotykają się w… aptece.

Bela jest przedsiębiorczą farmaceutką, Cingerbaj nieśmiałym urzędnikiem, a Sprol spadkobiercą kilkunastu tysięcy… prezerwatyw, które chce sprzedać z zyskiem i ustawić się na całe życie. Postanawiają dać sobie ostatnią szansę i zawalczyć o miłość.

Podejmują trójstronną grę o bliskość…

Znakomite kreacje aktorskie zaowocowały nagrodami i wyróżnieniami, m.in. za rolę Samuela Sprola Michał Kula został nagrodzony „Złotą Maską 2014”, a Agata Ochota-Hutyra i Antoni Rot zostali do niej nominowani.

Zapraszamy na 135 minut troszeczkę niegrzecznego, przepełnionego absurdem scen komediowych, przedstawienia, w którym wszystko się może zdarzyć…


Hanoch Levin
„Sprzedawcy gumek”
3 kwietnia 2016 roku, godzina 17.00

Reżyseria: Andrzej Bartnikowski, przekład: Agnieszka Olek,
Scenografia: Wanda Koalska,
Muzyka: Marcin Rumiński, akustyka: Dominik Głowacki
Grają: Agata Ochota-Hutyra, Michał Kula, Antoni Rot

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 30 zł, Ulgowy 25 zł, Rząd XVIII 15 zł,
• BALKON – 10 zł
Bilety w sprzedaży od 7 marca 2016 r.
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00-18.00 oraz w dni wolne od pracy na 1-ną godzinę przed planowanym przedstawieniem.