„Ranny ptaszek”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na przezabawną sztukę Colleen Murphy pt: Ranny ptaszek.

„Ranny ptaszek” - plakatOn i ona we własnej sypialni… Ale spokojnie, obejdzie się bez ekscesów, przecież to stare dobre małżeństwo. Rutyna, czasem znudzenie i zrzędzenie, dużo zaufania i szacunku, a do tego sporo wykrętów i szukania dziury w całym. Tempo akcji staje się zawrotne, gdy do sypialni tych dwojga wpada przez balkon cuchnący bezdomny…

Reżyser, Dariusz Taraszkiewicz, zabiera widzów – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne, chwilami wręcz nudne, wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się jednak szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego.

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.

Ranny ptaszek wzruszał do łez premierową widownię w Londynie, bawił teatromanów w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce! Nareszcie we Włocławku!


„RANNY PTASZEK”
19 lutego 2018 roku, godzina 19.00

Autor: Colleen Murphy
Przekład: Mirosław Połatyński
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Występują: Barbara Bursztynowicz, Wojciech Wysocki, Tomasz Ciechorowski

Ceny biletów:
PARTER – Normalny 60 zł, Ulgowy 50 zł, Rząd XVIII 40 zł
BALKON – 40 zł
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 13.00,
tel.: 54 231 47 66