„Galeria Plakatu Polskiego”

ŚWIAT JEST TEATREM to tytuł wystawy, którą można oglądać w Galerii Plakatu Polskiego działającej w strukturach Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

Teatr - plakatWystawę ukazującą plakaty do wystawionych we włocławskim Teatrze przedstawień, które mówiły o codziennym postrzeganiu świata przez autorów sztuk… Na wystawie zobaczyć można plakaty jako zapowiedzi kolejnych wydarzeń dotyczących zachowań nas samych tylko nieco ubarwionych przez autorów sztuk i reżyserów spektakli. A gdy do tego dodamy jeszcze grę aktorską to śmiało możemy podziwiać nas samych w tych nietypowych sytuacjach, w których każdy z nas mógłby się znaleźć…

Oddzielną częścią wystawy jest prezentacja zaprojektowanych przez Dorotę Główczyńską i Dariusza Piotrowskiego i wykonanych przez włocławskie drukarnie plakatów promujących przedstawienia rodzimych Teatrów – „Skene” i Ludzi Upartych.

Wystawa jest czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dni wolne od pracy, w których odbywają się przedstawienia i imprezy.

Wstęp na wystawę jest wolny!