„Galeria Plakatu Polskiego”

Od soboty,1 czerwca br., można oglądać w Galerii Plakatu Polskiego działającej w strukturach Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego wystawę ukazującą afisze, które wykonano do przedstawień Teatru Ludzi Upartych – jednego z najstarszych amatorskich zespołów teatralnych w Polsce.

Teatr - plakatNa wystawie, która prezentowana będzie w Górnym Foyer Teatru, zwiedzający zapoznają się z afiszami, na których wykonano pierwsze, nieśmiałe projekty graficzne, w ramach ówczesnych możliwości technicznych włocławskich drukarni, do spektakli: „Lokomotywa”, „Ptasie Radio”, „Mieszczanin Szlachcicem”, www_itkacy@pl”, „Antygona”, „Pokojówki”, „Serenada”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Pastorałka”, „Moskwa-Pietuszki”…

Autorami wystawianych prac są włocławianie, pracownicy Teatru Impresaryjnego – Dorota Główczyńska i Dariusz Piotrowski.

Jest to już kolejna wystawa ukazująca nie plakaty a afisze, które przygotowywano do przedstawień prezentowanych we włocławskim Teatrze. Z biegiem lat zmieniały się możliwości, zmieniała się technika o czym można się przekonać oglądając wystawę w Dolnym Foyer, gdzie prezentowane są już plakaty do przedstawień Teatru Ludzi Upartych, Teatru „Skene”, Agencji Artystycznej „Nowakowski Impresariat”.

Wystawa jest czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dni wolne od pracy, w których odbywają się przedstawienia i imprezy.

Wstęp na wystawę jest wolny!