„Galeria Plakatu Polskiego”

Od 16 lutego br. można oglądać w „Galerii Plakatu Polskiego” działającej w strukturach Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego wystawę ukazującą afisze, które wykonano do przedstawień rodzimego Teatru „Skene”. Na wystawie, którą umieszczono w Górnym Foyer prezentowane są m.in. afisze do przedstawień: „Królowa Śniegu”, „Tomcio Paluch”, „Kopciuszek”, „Momo”, „Jaś i Małgosia”, „Pinokio”, „Pippi Langstrump”…

Teatr - plakatAutorami wystawianych prac są włocławianie, pracownicy Teatru Impresaryjnego – Dorota Główczyńska i Dariusz Piotrowski.

Jest to już kolejna wystawa ukazująca nie plakaty a afisze, które przygotowywano do przedstawień prezentowanych we włocławskim Teatrze. Z biegiem lat zmieniały się możliwości, zmieniała się technika o czym można się przekonać oglądając wystawę w Dolnym Foyer, gdzie prezentowane są plakaty do przedstawień Teatru Ludzi Upartych, Teatru „Skene”, Agencji Artystycznej „Nowakowski Impresariat”.

Wystawa jest czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dni wolne od pracy, w których odbywają się przedstawienia i imprezy.

Wstęp na wystawę jest wolny!