„Galeria Plakatu Polskiego”

01.10.- 31.10. „ŻYCIE TO TEATR – TEATR TO ŻYCIE” to tytuł kolejne wystawy w Galerii Plakatu Polskiego ukazującej plakaty do wystawionych we włocławskim Teatrze przedstawień, które bezpośrednio mówiły o codziennym życiu „nas samych” czyli odbiorców spektakli…

Teatr - plakatTak więc, w myśl powiedzenia „Życie to Teatr” zobaczyć można plakat do komedii omyłek pt: Jojo z udziałem Edyty Olszówki, Michała Pieli i Lesława Żurka: małżeńskich komedii pt: Kochanie wróciłem z Marią Pakulnis, Katarzyną Ankudowicz, Bartoszem Obuchowiczem, Janem Jankowskim, Wojciechem Wysockim i Ostra jazda z Mirosławem Baką, Przemysławem Sadowskim i Katarzyną Żak; miłosnych komediodramatów pt: Akompaniator z Edytą Olszówką i Piotrem Polkiem i Po co są matki? z Pauliną Holtz i Joanną Żółkowską: szaleńczych komedii sytuacyjnych pt: Jak nie oszaleć z facetem z udziałem Doroty Choteckiej-Pazury, Anny Iberszer, Beaty Olgi Kowalskiej, Doroty Nowakowskiej i Piotra Pręgowskiego i Przekręt (nie)doskonały z Rafałem Cieszyńskim, Joanną Moro, Jackiem Kopczyńskim, Bogdanem Kalusem, Dorotą Nowakowską i Marią Dejmek, do tzw. komedii salonowych pt: Hiszpańska mucha z Anną Korcz, Martyną Kliszewską, Dorotą Zięciowską, Piotrem Szwedesem i Samborem Czarnotą oraz życiowej komedii, wydawało by się tylko dla kobiet, pt: Klimakterium 2 czyli menopauzy szał z udziałem Elżbiety Jodłowskiej, Renaty Zarębskiej, Grażyny Zielińskiej i Ewy Złotowskiej; opowiadającej, wydawało by się o prastarych czasach, komedii dla tzw. biznesmenów pt: Jaskiniowcy z Mirosławem Zbrojewiczem, Sławomirem Packiem, Lechem Dyblikiem, Dorotą Szperlak i Aleksandrą Nieśpielak. A jako, że Widz na scenie oglądał wydarzenia z nim związane, które mogły przydarzyć się każdemu, druga część tytułu wystawy „Teatr to życie” właśnie o tym mówi.

Godz.: 10.00 – 18.00 w dni robocze oraz w godzinach odbywania się imprez.
Miejsce: Teatr Impresaryjny im. W. Gniazdowskiego, ul. Wojska Polskiego 13 (Górne Foyer)

Oddzielną częścią wystawy jest prezentacja zaprojektowanych przez Dorotę Główczyńską i Dariusza Piotrowsksiego – pracowników Testru – i wykonanych przez włocławskie drukarnie plakatów do przedstawień, które zrealizowano na włocławskiej scenie. Znajdują się na niej plakaty reklamujące przedstawienia Teatru Skene, Teatru Ludzi Upartych, Agencji Artystycznej Nowakowski Impresariat.

Godz.: 10.00 – 18.00 w dni robocze oraz w godzinach odbywania się imprez.
Miejsce: Teatr Impresaryjny im. W. Gniazdowskiego, ul. Wojska Polskiego 13 (Dolne Foyer)

Wstęp wolny.