„Opowiedział Dzięcioł Sowie”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza całe rodziny na adaptację bajki Jana Brzechwy przygotowaną przez Teatr Czwarte Miasto z Gdyni pt: „Opowiedział Dzięcioł Sowie.”

Opowiedział dzięcioł sowie - plakat„…Opowiedział Dzięcioł Sowie mądrą bajkę o Dąbrowie: Wilk Barnaba, Ryś Bazyli mieli sklepy, co pół mili. Sprzedawali swe towary, każdy drogi był i stary! Lecz zwierzęta wnet zmądrzały, własny sklepik zbudowały! Więc odeszły precz oszustwa, stare sery i kapusta, brudne łachy, liche pierze, nikt się na to nie nabierze! Wilk Barnaba, Ryś Bazyli także w dobro uwierzyli, że oszustwo nie popłaca, lecz uczciwa, zgodna praca. Teraz w lesie, wśród zwierzaków, saren, wilków, rysiów, ptaków wszyscy pragną moi Mili, by uczciwie wszyscy żyli…”.

Podczas tego przedstawienia Widz przeniesie się do malowniczego lasu, gdzie pełne uroku zwierzęta opowiedzą fascynującą historię o dwóch leśnych krętaczach. Czy uda się wygrać walkę z oszustami? Zobaczy ten kto zasiądzie na teatralnej widowni.

Przedstawienie  wystawiane w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne adresowane do widzów od lat 5 do 105 uczy uczciwości i pokazuje, że dobro zawsze popłaca.

 


Jan Brzechwa
„Opowiedział Dzięcioł Sowie”
12 listopada 2017 roku,  godzina 11.00

Reżyseria: Dariusz Majchrzak,
Teksty piosenek: Andrzej Strąk
Muzyka: Przemysław Pawłowski,
Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
Światło i dźwięk: Martyna Janczewska,
Występują: Hanna Łubieńska, Magdalena Kurek, Dorota Sadowska, Bartosz Sołtysiak, Mateusz Feliński

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 20 zł, Ulgowy 15 zł, Rząd XVIII 10 zł
• BALKON – 10 zł
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00, tel,: 54 231 47 66
Bilety w sprzedaży od 22 października 2017 roku.