Niedziela z Babcochą…

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza całe rodziny na przedstawienie Teatru „Skene” pt: Babcocha, które wystawione zostanie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne oraz z okazji Mikołajek 2018.

Przedstawienie powstało na motywach książki Justyny Bednarek i jest to opowieść, w której główną rolę gra dobrotliwa czarownica Babcocha, odmieniająca życie mieszkańców mocno zacofanej wsi Grajdołek.

Co potrafi Babcocha? Odpowiedź jest krótka: wszystko! Potrafi cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty czy smakowite pączki, a siebie w owada, księżniczkę, upiora czy inne straszydło. Najwięcej przygód z Babcochą przeżywa Bernadetta, biedna dziewczynka, z którą nie chce się nikt zaprzyjaźnić. Dzięki dobrotliwej czarownicy Bernadetta podróżuje na chmurze, dostaje czarodziejskiego królika i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Na oczach Widzów zmieniają się też inni mieszkańcy Grajdołka: sołtys, proboszcz, młynarz czy sprzedawca, ale także zwierzęta i Orzechowe Licho, które nie wiadomo czym czy kim jest… Skutki czarów Babcochy odczuwają wszyscy mieszkańcy wioski, którzy przekonują się, że nie warto narzekać, oszukiwać i dążyć do zrobienia kariery czy zarabiania pieniędzy, a trzeba cieszyć się tym, co się ma. No i co najważniejsze – trzeba mieć przyjaciół, na których można polegać.


Justyna Bednarek
„Babcocha”
9 grudnia 2018 r. godz. 11.00

Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz,
Muzyka: Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Światło: Włodzimierz Stawisiński,
Współpraca produkcyjna: Katarzyna Michalska, Piotr Gutowski, Marek Stasiński, Artur Kujawa

Ceny biletów:
Normalny 15 zł, Ulgowy – 10 zł,

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00 tel. 54 231 47 66