Narodowe Czytanie – „Przedwiośnie”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego uczestniczy w Narodowych Czytaniach od pierwszej edycji tego wydarzenia. „Pana Tadeusza” czytaliśmy na włocławskich bulwarach, „Lalkę” i „Wesele” na teatralnej scenie nadając im również wymiar formalny poprzez drobne, teatralne zabiegi inscenizacyjne.

Tegoroczne „czytanie” ma charakter szczególny. Po pierwsze jest związane z całorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, po drugie, obok „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, prezentowane będą 44 inne, wybrane przez literaturoznawców utwory wybitnych polskich pisarzy. Daje to organizatorom szersze niż dotąd możliwości z których i my postanowiliśmy skorzystać.

W samo południe, na Placu Wolności, usłyszymy fragmenty „Przedwiośnia” w interpretacji młodzieży z włocławskich szkół oraz gości specjalnych, natomiast o 17.00 w Teatrze Impresaryjnym rozpocznie się widowisko sceniczne „Drogi do wolności” w którym aktorzy Teatru Ludzi Upartych zaprezentują teksty literackie opowiadające o wydarzeniach z naszej historii, które miały wpływ na kształtowanie się narodowych losów Polaków.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu widowiska od godz. 16.00, tel. 54 231 47 66

 


Narodowe Czytanie

Stefan Żeromski
Przedwiośnie
8 września 2018 roku, godzina 17.00
Fragmenty wybrał i inscenizacji dokonał – Jan Polak
Sala Teatru Impresaryjnego, ul. Wojska Polskiego 13, Włocławek
Wstęp wolny!
PATRONAT HONOROWY PARY PREZYDENCKIEJ