„Między nami dobrze jest” – spektakle dla szkół

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego oraz Teatr Ludzi Upartych zapraszają na przedstawienie, które powstało na podstawie dramatu Doroty Masłowskiej pt: „Między nami dobrze jest”

Między nami dobrze jest„…Między nami… Dorota Masłowska napisała dla TR w Warszawie. Wystawił ten tekst Grzegorz Jarzyna, potem go sfilmował. Kilka innych polskich teatrów poszło w jego ślady. Od wielu lat staram się prowadzić zespół Teatru Ludzi Upartych po różnorodnych obszarach literackich i teatralnych, zatem wzięcie na warsztat dramatu Masłowskiej stało się naturalna konsekwencją tych poszukiwań. Tym razem owe poszukiwania dotyczyły przede wszystkim znalezienia własnego klucza do tego tekstu i pokonania różnych barier emocjonalnych, którymi otacza się człowiek, gdy spotyka Nieznane…- mówi Jan Polak, reżyser przedstawienia.

„Między nami…” to sztuka o słowach, o konfrontacji różnych języków, wszystkich tak samo bezradnych w opisywaniu świata. Akcja dzieje się w biednym mieszkaniu, w którym żyją przedstawicielki trzech pokoleń. Spokrewnione ze sobą kobiety co prawda mówią do siebie, lecz dialogiem w normalnym znaczeniu tego nazwać nie sposób. Brak rzeczywistej komunikacji sprawia, że mamy do czynienia jedynie z serią brawurowo zróżnicowanych monologów. Życie postaci upływa w permanentnym braku. W jaki sposób podsumować ten starannie zaplanowany chaos? Może po prostu nazywając go: „…makabryczną komedią o Polakach, którzy nie wiedzą, kim są, a może ich w ogóle nie ma…”.

Adaptacja i reżyseria: Jan Polak
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski
Muzyka: Piotr Matuszkiwwicz,
Światło:Włodzimierz Stawisiński,
Dźwięk: Paweł Linowiecki,
Zdjęcia filmowe: Dariusz Długołęcki,
Grają: Małgorzata Ilasz, Katarzyna Michalska, Katarzyna Misiak, Marta Morawska, Agata Piwczyńska, Aleksandra Politowska, Katarzyna Salamończyk, Adrian Domanowski, Jarosław Kłosiński, Paweł Szaradowski

19 i 20 listopada 2015 roku
Godzina 9:00 i 11:00
Ceny Biletów: 8 zł.
Zapisy pod nr telefonu: 54 231 47 60, 54 231 47 61