„Między nami dobrze jest”

Teatr impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego oraz Teatr Ludzi Upartych zapraszają na przedstawienie, które powstało na podstawie dramatu Doroty Masłowskiej pt: „Między nami dobrze jest”

Między nami dobrze jest - plakat„…Między nami… Dorota Masłowska napisała dla Teatru Rozmaitości w Warszawie. Wystawił ten tekst Grzegorz Jarzyna, potem go sfilmował. Kilka innych teatrów poszło w jego ślady. Od wielu lat staram się prowadzić zespół Teatru Ludzi Upartych po różnorodnych obszarach literackich i teatralnych, zatem wzięcie na warsztat dramatu Masłowskiej stało się naturalną konsekwencją tych poszukiwań. Tym razem owe poszukiwania dotyczyły przede wszystkim znalezienia własnego klucza do tego tekstu i pokonania różnych barier emocjonalnych, którymi otacza się człowiek, gdy spotyka nieznane…”- mówi Jan Polak, reżyser przedstawienia.

Między nami… to sztuka o słowach, o konfrontacji różnych języków, wszystkich tak samo bezradnych w opisywaniu świata. Akcja dzieje się w biednym mieszkaniu, w którym żyją przedstawicielki trzech pokoleń. Spokrewnione ze sobą kobiety co prawda mówią do siebie, lecz dialogiem w normalnym znaczeniu tego nazwać nie sposób. Brak rzeczywistej komunikacji sprawia, że mamy do czynienia jedynie z serią brawurowo zróżnicowanych monologów. Życie postaci upływa w permanentnym braku. W jaki sposób podsumować ten starannie zaplanowany chaos? Może po prostu nazywając go: „…makabryczną komedią o Polakach, którzy nie wiedzą, kim są, a może ich w ogóle nie ma…”.

Przedstawienie polecane zarówno widzom dorosłym jak i, a może przede wszystkim, współczesnej młodzieży!


„Między nami dobrze jest”
27 lutego 2016 roku, godzina 18.00

Adaptacja i reżyseria: Jan Polak
Grają: Małgorzata Ilasz, Katarzyna Michalska, Katarzyna Misiak, Marta Morawska, Agata Piwczyńska, Aleksandra Politowska, Katarzyna Salamończyk, Adrian Domanowski, Jarosław Kłosiński, Paweł Szaradowski

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł
• BALKON – 10 zł
Bilety w sprzedaży od 10 lutego 2016 r.!
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu
spektaklu od godz. 17.00.