„Mały Książę”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na kolejne przedstawienie w ramach cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych, będące jednocześnie 77Premierą Teatru „Skene”.

Mały KsiążeTym razem Mieczysław Synakiewicz, reżyser i opiekun zespołu, dokonał adaptacji powszechnie znanej książki, której autorem jest Antoine de Saint-Exupery pt: „Mały Książę”. Książki, w której ukazana jest uniwersalna prawda o człowieku.

Mały Książę” to opowieść o miłości, przyjaźni i o ludzkiej naturze. Powszechnie znane są cytaty z tego utworu: „…Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś…”, „…Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma sklepów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół…” czy „…Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”.

Mały Książę” jest przypowieścią, która zwraca uwagę przede wszystkim na to, iż w naszym życiu nie są najważniejsze rzeczy materialne i powierzchowne. Bohater wytyka dorosłym, że zwracają oni uwagę tylko na rzeczy widoczne gołym okiem, które można dotknąć, policzyć, mieć z nich zysk. Dorośli nie mają wyobraźni, są próżni, chciwi, żądni władzy i żyją w ciągłym pośpiechu. Nie mają czasu, nawet na to, aby poznać prawdziwego przyjaciela. A przecież przyjaźń jest tak niesłychanie ważna w życiu każdego człowieka. Inne natomiast są dzieci. Są beztroskie, ciekawe świata i bezinteresowne. Bardzo często wykorzystują swoją bogatą wyobraźnię, często w tym naśladując i ośmieszając złe cechy dorosłych.

Mały Książę, przybysz z innej planety, przekonuje nas do tego by częściej patrzeć na świat oczami dziecka, bo w końcu każdy z nas kiedyś nim był, ale mało który dorosły o tym pamięta…

Przedstawienie dla widzów w wieku od lat 10 do 110 !

Data przedstawienia – niedziela, 18 października 2015 roku, godzina 11.00

Bilety w sprzedaży od niedzieli, 20 września 2015 roku.

CENY BILETÓW:
*PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł
*BALKON – 10 zł

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00-18.00, tel.: 54 231 47 66