„Mały Książę” dla szkół

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza Nauczycieli i Uczniów Szkół Podstawowych  na najnowsze przedstawienie Teatru „Skene” pt: „MAŁY KSIĄŻĘ”.

"Mały Książe"Tym razem Mieczysław Synakiewicz, reżyser i opiekun zespołu, dokonał adaptacji powszechnie znanej książki, której autorem jest Antoine de Saint-Exupery pt: „Mały Książę”. Książki, w której ukazana jest uniwersalna prawda o człowieku.

Mały Książę” to opowieść o miłości, przyjaźni i o ludzkiej naturze. Powszechnie znane są cytaty z tego utworu: „…Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś…”, „…Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma sklepów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół…” czy „…Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”.

Mały Książę” jest przypowieścią, która zwraca uwagę przede wszystkim na to, iż w naszym życiu nie są najważniejsze rzeczy materialne i powierzchowne. Bohater wytyka dorosłym, że zwracają oni uwagę tylko na rzeczy widoczne gołym okiem, które można dotknąć, policzyć, mieć z nich zysk. Dorośli nie mają wyobraźni, są próżni, chciwi, żądni władzy i żyją w ciągłym pośpiechu. Nie mają czasu, nawet na to, aby poznać prawdziwego przyjaciela. A przecież przyjaźń jest tak niesłychanie ważna w życiu każdego człowieka. Inne natomiast są dzieci. Są beztroskie, ciekawe świata i bezinteresowne. Bardzo często wykorzystują swoją bogatą wyobraźnię, często w tym naśladując i ośmieszając złe cechy dorosłych.

Mały Książę, przybysz z innej planety, przekonuje nas do tego by częściej patrzeć na świat oczami dziecka, bo w końcu każdy z nas kiedyś nim był, ale mało który dorosły o tym pamięta…

Przedstawienie dla widzów w wieku od lat 10 do 110 !

Przedstawienia szkolne odbędą się 19 i 20 października 2015 r. godz.: 9.00 i 11.00
Cena biletu – 8 zł

Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Dział Organizacji Imprez i Edukacji Teatralnej

tel.: 54 231 47 60 i 54 231 47 61 w.37