„Emisja głosu i technika mowy”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku  zaprasza na kolejny cykl warsztatów, przygotowanych dla nauczycieli, kandydatów do szkół aktorskich, oraz  dla wszystkich, którzy głos traktują jako narzędzie pracy.   „Emisja głosu i technika mowy”

Głos jest podstawowym narzędziem komunikowania się i wyrażania emocji. Należy pamiętać, że wypowiadane przez nas słowa służą przekazywaniu informacji, dlatego jakość komunikatu powinna być jak najwyższa.

Celem warsztatów jest odnalezienie najbardziej organicznego sposobu tworzenia dźwięków, bez forsowania głosu oraz wyeliminowanie złych nawyków mówienia. Piękny głos to nie tylko dźwięczność, siła i piękna barwa ale również precyzja artykulacyjna- to właśnie jest nasz cel!

Warsztaty obejmują pracę nad oddechem, fonacją, techniką mowy i higienę głosu oraz techniki relaksacyjne w celu osiągnięcia optymalnego brzmienia naszego najważniejszego instrumentu.

Zajęcia prowadzi: Katarzyna Michalska – instruktor teatralny

Spotkanie organizacyjne odbywać się będzie w reżimie sanitarnym, przyjętym w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w sali widowiskowej teatru.

22 września/ wtorek/2020r. –  godz. 17.00

tel: ( 54 ) 231 47 60/ wew. 34