„Dziennik przebudzenia”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na spektakl, którego scenariusz oparty został na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha pt: „Dziennik przebudzenia”.

„Dziennik przebudzenia” - plakatTo spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – spektakl w całości posypany pilchowskim poczuciem humoru, zarazem nie uciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia. Przedstawienie miejscami pełne ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny, lokujący go w czołówce pisarzy modnych, czytanych, wręcz rozchwytywanych. Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

Kiedy Adam Ferency nagrał pierwszy tom Dzienników dla Polskiego Radio, Jerzy Pilch powiedział wprost: „…ten dziennik jest pański również…”.

W wywiadzie udzielonym Janowi Bończy-Szabłowskiemu Adam Ferency przybliżył na czym polega ten rodzaj pewnej pozaartystycznej i intelektualnej bliskości: „(…) Bliskie mi były zawsze poglądy księdza Józefa Tischnera, który powtarzał wielokrotnie, że najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem księdzem i Polakiem. Właśnie Jerzy Pilch najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem ewangelikiem czy Polakiem, i to w nim cenię.  Dla mnie fundamentalną cechą człowieka jest poczucie humoru.  A Pilch jest nim obdarzony. Są oczywiście też inne drobne podobieństwa: jesteśmy prawie rówieśnikami, nasi ojcowie nosili imię Władysław. A i temat napojów wyskokowych dla każdego z nas nie jest obcy…”.


„Dziennik przebudzenia”
12 listopada  2017 roku, godzina 18.00

Reżyseria:  Adam Ferency
Scenariusz:  Magda Kupryjanowicz
Muzyka: Piotr Łabonarski
Grają:   Joanna Kosierkiewicz, Adam Ferency

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 50 zł, Ulgowy 40 zł, Rząd XVIII 30 zł
• BALKON – 30 zł
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 17.00, tel.: 54 231 47 66