Człowiek nowych czasów…

Wyobraźcie sobie szosę pośród lasu… Wyobraźcie sobie stolik turystyczny, a na nim słoiki z wszelkiego rodzaju darami lasu i gospodarstw… Wyobraźcie sobie krzesełko turystyczne, a na nim osobę, która chce to wszystko sprzedać pędzącym w swych samochodach kierowcom i ich pasażerom… Wyobraźcie sobie przynajmniej dwie takie osoby… Już? No, to teraz zobaczcie co te osoby myślą, czego pragną, o czym marzą żyjąc we współczesnym świecie…

Bohaterem tej komedii autorstwa Macieja Adamczyka jest „człowiek nowych czasów”, który większość czasu spędza na zarabianiu pieniędzy, pochłanianiu najniższych form kultury pop lub zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych. Jednak aktorzy pozostawiają Widza w stanie niepewności. Ich celem nie jest ocena świata, lecz wydobycie jego paradoksów.

W przedstawieniu występują aktorzy Teatru Porywacze Ciał z Poznania, który jako jeden z pierwszych zaczął reagować na zmiany, które zaszły w polskim społeczeństwie po reformach przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, odwołał się do rzeczywistości wcześniej przez rodzime teatry nie penetrowanej: rzeczywistości szybkiego wzrostu gospodarczego, łatwej konsumpcji, supremacji zasad wolnego rynku. Porywacze w swoich spektaklach odwołują się do wielu istotnych tradycji literackich, lecz ich przewrotność ujawnia się w tym, że wywracają ową tradycję na lewą stronę – korzystają z niej, a równocześnie kpią, ich świat jest światem wielu możliwości interpretacyjnych, światem, który z zasady nie poddaje się jednoznacznemu odczytaniu… Może właśnie dlatego tak często są nagradzani na wszystkich ważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce, a także w Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Kanadzie.

Goszcząc we włocławskim „impresaryjnym” zaprezentują komedię dla nas o nas! Rozrywka na najwyższym teatralnym poziomie w nastroju prowokacji myślowej, językowej i formalnej!

Przezabawny spektakl, na którym publiczność świetnie się bawi aczkolwiek nie ma tutaj wiodących twarzy na plakatach, wystawiony zostanie w ramach imprez z okazji obchodów Dni Włocławka.


„Zrobie co zechce”
16 czerwca 2019 r. godz. 17.00

Reżyseria i scenografia: Katarzyna Pawłowska, Maciej Adamczyk,
Światło: Maciej Dziaczko,
Występują: Katarzyna PAWŁOWSKA, Maciej ADAMCZYK

Ceny biletów:
PARTER – Normalny 30 zł, Ulgowy 25 zł, Rząd XVIII 25 zł,
BALKON – 20 zł

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 16.00, tel. 54 231 47 66