„Cwaniaczek”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza Państwa i Waszych Wychowanków na kolejne przedstawienie zrealizowane przez Teatr Skene, którego scenariusz oparty został na motywach „Dziennika cwaniaczka”  Jeffa Kinney’a,  pt: Cwaniaczek

Cwaniaczek - plakat„Cwaniaczek” to współczesna opowieść o wzajemnej rywalizacji o wpływy, konfliktach w rodzinie i z nauczycielami, pierwszych miłościach, udawaniu dorosłych, poznawaniu meandrów życia i wierze we własną nieomylność. Akcja rozgrywa się wśród grupy uczniów w wieku od 7 do 17 lat.

Spektakl nie jest wierną adaptacją „Dziennika cwaniaczka” Jeffa Kinney’a, ale jest utrzymany w klimacie pierwowzoru przeniesionym na realia naszej, polskiej szkoły.  Jest także próbą pogodzenia wiekowo różnych bohaterów.

A morał wypływający z przedstawienia? – Każdy konflikt można zażegnać, potrzebne jest tylko wspólne działanie i chęć zauważenia potrzeb innych.

„Cwaniaczek” ta także duża dawka humoru, to wiele zabawnych sytuacji, to zobaczenie siebie w krzywym zwierciadle współczesnej satyry.

„Cwaniaczek” to wreszcie spektakl dla wszystkich, w którym młodzi odnajdą siebie, a starsi przypomną sobie lata, kiedy i oni sami dostawali różnych dziwnych „głupawek”.

Znakomita rozrywka na Dzień Dziecka!


„Cwaniaczek”

30, 31 maja i 1, 2, 3 czerwca 2016 r.

godz.  9.00 i 11.00

Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz

Współpraca plastyczna: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski

Muzyka: Marian Szczepański

Choreografia: Zuzanna Wiśniewska

Informacji udziela i zgłoszenia grup przyjmuje Dział Organizacji Imprez i Edukacji Teatralnej, tel:  54 231 47 60  i  54 231 47 61

Cena biletu:  8 zł