„Cwaniaczek” na dzień dziecka

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na kolejne przedstawienie w ramach cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych zrealizowane przez Teatr Skene, którego scenariusz oparty został na motywach „Dziennika cwaniaczka” Jeffa Kinney’a, pt: „Cwaniaczek”

Cwaniaczek - plakat„Cwaniaczek” to współczesna opowieść o wzajemnej rywalizacji o wpływy, konfliktach w rodzinie i z nauczycielami, pierwszych miłościach, udawaniu dorosłych, poznawaniu meandrów życia i wierze we własną nieomylność. Akcja rozgrywa się wśród grupy uczniów w wieku od 7 do 17 lat.

Spektakl nie jest wierną adaptacją „Dziennika cwaniaczka” Jeffa Kinney’a, ale jest utrzymany w klimacie pierwowzoru przeniesionym na realia naszej, polskiej szkoły.  Jest także próbą pogodzenia wiekowo różnych bohaterów.

A morał wypływający z przedstawienia? – Każdy konflikt można zażegnać, potrzebne jest tylko wspólne działanie i chęć zauważenia potrzeb innych.

„Cwaniaczek” ta także duża dawka humoru, to wiele zabawnych sytuacji, to zobaczenie siebie w krzywym zwierciadle współczesnej satyry.

„Cwaniaczek” to wreszcie spektakl dla wszystkich, w którym młodzi odnajdą siebie, a starsi przypomną sobie lata, kiedy i oni sami dostawali różnych dziwnych „głupawek”.

Znakomita rozrywka na Dzień Dziecka!


79 Premiera Teatru „Skene”
„Cwaniaczek”
5 czerwca 2016 roku, godzina 11.00

Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz
Współpraca plastyczna: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski
Muzyka: Marian Szczepański
Choreografia: Zuzanna Wiśniewska

Z okazji Dnia Dziecka promocyjne ceny biletów:
• PARTER – Normalny 10 zł, Ulgowy 8 zł, Rząd XVIII 8 zł,
• BALKON – 8 zł
Sprzedaż od dnia 16 maja 2016 r.
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dni wolne od pracy na 1-ną godzinę przed zaplanowanym przedstawieniem, tel. 54 231 47 66