„Cwaniaczek”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza, po wakacyjnej przerwie, na najnowsze przedstawienie zrealizowane przez Teatr Skene, którego scenariusz oparty został na motywach „Dziennika cwaniaczka” Jeffa Kinney’a, pt: „Cwaniaczek”

Cwaniaczek - plakat„Cwaniaczek” to współczesna opowieść o wzajemnej rywalizacji o wpływy, konfliktach w rodzinie i z nauczycielami, pierwszych miłościach, udawaniu dorosłych, poznawaniu meandrów życia i wierze we własną nieomylność. Akcja rozgrywa się wśród grupy uczniów w wieku od 7 do 17 lat.

Spektakl nie jest wierną adaptacją „Dziennika cwaniaczka” Jeffa Kinney’a, ale jest utrzymany w klimacie pierwowzoru przeniesionym na realia naszej, polskiej szkoły. Jest także próbą pogodzenia wiekowo różnych bohaterów.

A morał wypływający z przedstawienia? – Każdy konflikt można zażegnać, potrzebne jest tylko wspólne działanie i chęć zauważenia potrzeb innych.

„Cwaniaczek” ta także duża dawka humoru, to wiele zabawnych sytuacji, to zobaczenie siebie w krzywym zwierciadle współczesnej satyry.

„Cwaniaczek” to wreszcie spektakl dla wszystkich, w którym młodzi odnajdą siebie, a starsi przypomną sobie lata, kiedy i oni sami dostawali różnych dziwnych „głupawek”.

Przedstawienie otwiera sezon teatralny 2016/2017 dla dzieci a zarazem kolejny sezon Niedzielnych Spektakli Familijnych.


„Cwaniaczek”
25 września 2016 r. godz.11.00

Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz
Współpraca plastyczna: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski
Muzyka: Marian Szczepański, Choreografia: Zuzanna Wiśniewska

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł
• BALKON – 10 zł
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!
Kasa biletowa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00
tel.: 54 231 47 66