„Chrzest Polski, czyli jak to być mogło”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego, Agencja Artystyczna Nowakowski Impresariat oraz Teatr Ludzi Upartych zapraszają na PREMIERĘ historycznego widowiska scenicznego pt: „Chrzest Polski, czyli jak to być mogło”.

 „Chrzest Polski, czyli jak to być mogło” - plakat„Chrzest Polski…”  to poetycka, wypełniona pieśniami wizja, która powstała w związku   z obchodami 1050 Rocznicy Chrztu Polski, ukazując te przełomowe wydarzenia. Teksty Galla Anonima, Jana Długosza oraz biskupa Thietmara posłużyły do stworzenia subiektywnej wersji opowieści o władcy Polan – Mieszku, który poślubiając czeską księżniczkę Dobrawę, przyjął chrzest, aby wzmocnić pozycję swojego narodu na mapie ówczesnej Europy. To także barwna i refleksyjna historia o wątpliwościach towarzyszących porzuceniu wierzeń swoich przodków, widziana oczami podwładnych Mieszka, którego decyzja odmieniła na zawsze losy zwykłych ludzi i państwa nad Wisłą.

Patronat na tym teatralnym wydarzeniem objęli: Biskup Włocławski – Ks. Wiesław Alojzy Mering i Prezydent Miasta Włocławek – Pan Marek Wojtkowski

 

 

 


„Chrzest Polski, czyli jak to być mogło”
na podstawie i z wykorzystaniem fragmentów tekstów Galla Anonima, Jana Długosza oraz biskupa Thietmara
22 kwietnia 2016 roku, godzina 19.00

Scenariusz: Iwona Kusiak
Reżyseria: Jan Polak
Muzyka: Jagoda Sobolewska i Piotr Matuszkiewicz
Układ ruchu: Piotr Świtalski
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski
Grają: Katarzyna Salamończyk, Katarzyna Michalska, Katarzyna Misiak, Anna Mika, Marek Michalski, Piotr Gutowski, Henryk Michalak, Adrian Domanowski

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł
• BALKON 10 zł
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00-18.00, w dniu Premiery od godz. 13.00 oraz w dni wolne od pracy na 1-na godzinę przed planowanym przedstawieniem.