„Buty”

W styczniową, zimową sobotę Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na autorski, kameralny i zabawny monodram Pawła Szaradowskiego pt: „Buty”

„Buty” -plakatGłówny bohater, Franciszek, to człowiek w średnim wieku. Wspomina czasy swojej młodości, opowiada o swoich fascynacjach. Wspomnienia wywołane są znalezionym przedmiotem.

Bohater z dystansem wraca do wydarzeń ze swojej przeszłości, które wywoływały w nim duże emocje, a teraz wywołują uśmiech na twarzy, politowanie dla samego siebie. Dzieli się swoimi fascynacjami młodzieńczymi dotyczącymi kobiet…

Istotną rolę w życiu Franciszka odegrał nieżyjący już Mirek, właściciel zakładu fotograficznego, który jemu imponował swobodnym i hedonistycznym podejściem do życia. Styl życia Mirka na początku zachwyca Franciszka. Nie trwa to jednak długo. Zawód jaki spotkał Franciszka ze strony Mirka jest powodem do zastanowienia się nad dalszym życiem.

Franciszek zaczyna patrzeć na świat zupełnie inaczej, kiedy poznaje Ewę…

Historia, która dzieje się we współczesnych czasach, mogła zdarzyć się każdemu. Nie ma w niej patosu, dramatu, raczej zwykłość i szczerość.


„Buty”
13 stycznia 2018 roku, godzina 18.00
Scena Kameralna

Opieka artystyczna – Jan Polak,
Światło – Włodzimierz Stawisiński,
Scenariusz i wykonanie – Paweł Szaradowski

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Teatru czynnej w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 17.00, tel.: 54 231 47 66
Liczba miejsc ograniczona!