„Błękitny ptak” (spektakl premierowy, otwarty i spektakle dla szkół)

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego serdecznie zaprasza na najnowsze przedstawienie Teatru Skene, będące jednocześnie jego 80 Premierą pt: „Błękitny ptak”.

Błękitny ptak - plakatPrzedstawienie, do którego scenariusz napisał, na motywach sztuki Maurice’a Maeterlincka, Mieczysław Synakiewicz to opowieść o szczęściu, którego szukamy zawsze gdzieś poza sobą, chociaż nie do końca wiemy, jak to nasze szczęście ma wyglądać. Nie zauważamy, że największe szczęście jest w nas, że nosimy je w sobie, gdzie je zamykamy niczym błękitnego ptaka w klatce. Tylko jak do tego naszego błękitnego ptaka dotrzeć? Jak uwolnić go z tej naszej klatki?

Może odpowiedzią na to mogą być nasze sny, w których potrafimy dotrzeć do głębi naszej duszy i gdzie potrafimy dojrzeć szczęście w zwykłych, otaczających nas rzeczach. Przecież to właśnie nasze sny często bywają krainą szczęścia, gdzie ożywają zwykłe, ale jakże udziwnione przedmioty. To świat, który czasem nas przeraża, czasem bawi, czasem wprawia w zdumienie… Ale to również świat, który może pomóc nam uwolnić „błękitnego ptaka”.

Błękitny ptak to opowieść o wędrówce rodzeństwa przez tajemnicze światy w poszukiwaniu szczęścia i odpowiedzi na jedno z podstawowych pytań:  jak żyć, aby być szczęśliwym?

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od lat 7 do 107 i wystawiane będzie w ramach cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych, na którym ma się pojawić specjalny gość… Mikołaj!


Maurice Maeterlinck
„Błękitny ptak”

Przedstawienie premierowe (zamknięte)
2 grudnia 2016 roku, godzina 18.00

Przedstawienie w ramach „Niedzielnych Spektakli Familijnych”
4 grudnia 2016 roku, godzina 11.00

Przedstawienia dla szkół
5, 6 i 7 grudnia 2016 r. godz. 9.00 i 11.00

Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz
Muzyka: Marian Szczepański
współpraca: Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski
Współpraca: Anna Kaczmarek
Światło: Włodzimierz Stawisiński
współpraca: Andrzej Główczyński
Współpraca produkcyjna: Katarzyna Michalska, Adrian Domanowski, Piotr Gutowski, Marek Stasiński,

Ceny biletów (Niedzielne Spektakle Familijne):
• PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł,
• BALKON – 10 zł
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu na 1-ną godzinę przed jego prezentacją, tel: 54 231 47 66

Ceny biletów (spektakle dla szkół) – 10 zł
Informacji udziela i zgłoszenia grup przyjmuje Dział Organizacji Imprez i Edukacji Teatralnej włocławskiego Teatru, tel: 54 231 47 60 lub 54 231 47 61