„Bajkotworek i bajek pełen worek”

Czy  wiecie, skąd się biorą bajki? Kto zsyła ciekawe pomysły Pisarzom i Poetom? To mały skrzat o imieniu Bajkotworek.

Bajkotworek - plakatZna wszystkie bajki na świecie, te, które już istnieją, a także te, które jeszcze nikomu nie przyszły do głowy, bo wszystkie pochodzą z jego przepastnego worka bez dna. Kto spotka Bajkotworka, może liczyć na nową bajkę i świetną zabawę w świecie wyobraźni, bo mały skrzat nikomu swoich opowieści nie odmawia.

Ale gdzie go spotkać? Możliwości jest wiele: raz wyleguje się na strychu pośród szpargałów i pokrytych kurzem zapomnianych zabawek, kiedy indziej przechadza się leśnymi ścieżkami i odwiedza mieszkające tam zwierzęta i czarodziejskie istoty, a kiedy pada, skacze z kropli na kroplę deszczu i czeka na tęczę, po której dostaje się do Ogrodów Wyobraźni… Najczęściej jednak można zwabić Bajkotworka po prostu chęcią usłyszenia bajki, jakiej jeszcze nikt nigdy nie słyszał.

Spektakl pt: Bajkotworek i bajek pełen worek, który zagości we włocławskim Teatrze Impresaryjnym w ramach cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych, to spektakl improwizowany ale zarazem niezwykły i niepowtarzalny, na który zaprasza warszawski Teatr Improwizacji AFRONT. Nie ma on typowego scenariusza i gotowych dialogów, wszystko co się dzieje na scenie tworzone jest na bieżąco, pod dyktando dziecięcej Publiczności – od wyboru bohatera i celu jego przygody aż po piosenki. Stąd też każda odsłona Bajkotworka… jest jedyna w swoim rodzaju!

Przedstawienie jest wspaniałą okazją do wspólnej zabawy dla całych rodzin – zapraszamy więc dzieci, rodziców, dziadków i wszystkich, którzy na chwilę chcieliby się przenieść w niezwykły świat Wyobraźni – na spotkanie z Bajkotworkiem…


„Bajkotworek i bajek pełen worek”
16 października 2016 roku, godzina 11.00

Scenariusz i reżyseria – Aktorzy wraz z Publicznością
Improwizuje muzycznie – Agnieszka Senderowska/Katarzyna Waszkiewicz
Grają: Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Agnieszka Senderowska, Piotr Łokietek, Radosław Mazur

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł
• BALKON – 10 zł