Babcocha – spektakl dla szkół

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza Państwa i Waszych Wychowanków na najnowsze przedstawienie Teatru „Skene”
pt: Babcocha.

Przedstawienie powstało na motywach książki Justyny Bednarek i jest to opowieść, w której główną rolę gra dobrotliwa czarownica Babcocha, odmieniająca życie mieszkańców mocno zacofanej wsi Grajdołek.

Co potrafi Babcocha? Odpowiedź jest krótka: wszystko! Potrafi cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty czy smakowite pączki, a siebie w owada, księżniczkę, upiora czy inne straszydło. Najwięcej przygód z Babcochą przeżywa Bernadetta, biedna dziewczynka, z którą nie chce się nikt zaprzyjaźnić. Dzięki dobrotliwej czarownicy Bernadetta podróżuje na chmurze, dostaje czarodziejskiego królika i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Na oczach Widzów zmieniają się też inni mieszkańcy Grajdołka: sołtys, proboszcz, młynarz czy sprzedawca, ale także zwierzęta i Orzechowe Licho, które nie wiadomo czym czy kim jest… Skutki czarów Babcochy odczuwają wszyscy mieszkańcy wioski, którzy przekonują się, że nie warto narzekać, oszukiwać i dążyć do zrobienia kariery czy zarabiania pieniędzy, a trzeba cieszyć się tym, co się ma. No i co najważniejsze – trzeba mieć przyjaciół, na których można polegać.

Przedstawienie, które cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów szkół można zobaczyć w ostatnich dostępnych terminach, bowiem niebawem zostanie ono zdjęte z afisza! Cena biletu to tylko 10 zł!


Justyna Bednarek
„Babcocha”
25 i 26 lutego 2019 r. godz. 9.00 i 11.00

Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz,
Muzyka: Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Światło: Włodzimierz Stawisiński,
Współpraca produkcyjna: Katarzyna Michalska, Piotr Gutowski, Marek Stasiński, Artur Kujawa

Cena biletu na spektakle szkolne – 10 zł

Informacji udziela i zgłoszenia grup przyjmuje Dział Organizacji Imprez i Edukacji Teatralnej włocławskiego Teatru, tel. 54 231 47 60 lub 54 231 47 61 wew. 37