„Babcia na jabłoni”

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza całe rodziny do wspólnego spędzenia sobotniego popołudnia oglądając najnowsze przedstawienie Teatru „Skene” pt: Babcia na jabłoni.

„Babcia na jabłoni” - plakatJest to współczesny spektakl, który powstał na motywach powieści Miry Lobe, austriackiej pisarki, której talent porównywany jest z twórczością Astrid Lindgren.

Babcia na jabłoni to spektakl o fascynacji młodych ludzi zdobyczami elektronicznej technologii – smartfonami, laptopami itd. Młodzi ludzie swoje wzajemne kontakty opierają głównie w oparciu o te technologie i nie potrafią ze sobą rozmawiać „w cztery oczy”; przechwalają się posiadanym sprzętem i szydzą z tych, których nie stać na najnowsze nowinki w tym zakresie.

W takim właśnie świecie żyje główny bohater tej opowieści, Andi, chłopiec, który bardzo chciał mieć babcię. I nagle… taka wymarzona przez niego babcia pojawia się nie wiadomo skąd i znajduje sobie miejsce na jabłoni. Babcia wcale nie jest stara, jest trochę zwariowana, staroświecka, ale za bardzo mądra i dowcipna. Okazuje się, że jest ona najlepszym sposobem na smutki i kłopoty, do tego potrafi wymyślać znakomite zabawy, przy których młodzi ludzie zapominają o potrzebie używania smart fonów. Babcia uświadamia im, że bezpośrednie rozmowy są bardziej wartościowe niż te „elektroniczne”.

Czy babci uda się przekonać młodych ludzi, że poza elektronicznymi gadżetami też istnieje fajne życie?

Spektakl adresowany do widzów od lat 7 do 107 jest okazją, by przyjrzeć się naszej codzienności z dystansem i humorem…

Przedstawienie jest 81 Premierą Teatru „Skene” a wystawione zostanie w ramach obchodów Dni Włocławka.


„Babcia na jabłoni”
24 czerwca 2017 r. godz. 17.00

Autor: Miry Lobe Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz,
Muzyka: Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Współpraca produkcyjna: Katarzyna Michalska, Marek Stasiński, Piotr Gutowski,

PROMOCYJNA CENA BILETU: 5 zł!

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godzinach 10.00 – 18.00 oraz w dniu imprezy od godzinie 16.00, telefon: 54 231 47 66