„Babcia na Jabłoni” na dzień dziecka

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza całe rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego przedpołudnia oglądając najnowsze przedstawienie Teatru Skene pt: „Babcia na jabłoni”. Jest to współczesny spektakl, który powstał na motywach powieści Miry Lobe, austriackiej pisarki, której talent porównywany jest z twórczością Astrid Lindgren.

„Babcia na jabłoni” - plakatBabcia na jabłoni to spektakl o fascynacji młodych ludzi zdobyczami elektronicznej technologii – smartfonami, laptopami itd. Młodzi ludzie swoje wzajemne kontakty opierają głównie w oparciu o te technologie i nie potrafią ze sobą rozmawiać „w cztery oczy”; przechwalają się posiadanym sprzętem i szydzą z tych, których nie stać na najnowsze nowinki w tym zakresie.

W takim właśnie świecie żyje główny bohater tej opowieści, Andi, chłopiec, który bardzo chciał mieć babcię. I nagle… taka wymarzona przez niego babcia pojawia się nie wiadomo skąd i znajduje sobie miejsce na jabłoni. Babcia wcale nie jest stara, jest trochę zwariowana, staroświecka, ale za bardzo mądra i dowcipna. Okazuje się, że jest ona najlepszym sposobem na smutki i kłopoty, do tego potrafi wymyślać znakomite zabawy, przy których młodzi ludzie zapominają o potrzebie używania smart fonów. Babcia uświadamia im, że bezpośrednie rozmowy są bardziej wartościowe niż te „elektroniczne”.

Czy babci uda się przekonać młodych ludzi, że poza elektronicznymi gadżetami też istnieje fajne życie?

Spektakl adresowany do widzów od lat 7 do 107 jest okazją, by przyjrzeć się naszej codzienności z dystansem i humorem…

Przedstawienie jest 81 Premierą Teatru „Skene”, które przygotowano z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, a wystawione będzie w ramach cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych.


Miry Lobe
„Babcia na jabłoni”
4 czerwca 2017 r. godz. 11.00

Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz,
Muzyka: Piotr Matuszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Współpraca produkcyjna: Katarzyna Michalska, Marek Stasiński, Piotr Gutowski,

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł,
• BALKON – 10 zł,
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu na 1-ną godzinę przed jego rozpoczęciem, tel.: 54 231 47 66
Sprzedaż biletów od dnia 21 maja 2017 roku.