„Emisja głosu i technika mowy” – spotkanie organizacyjne

Głos jest podstawowym narzędziem komunikowania się i wyrażania emocji. Umiejętność poprawnego posługiwania się głosem jest niezwykle cenna.

Teatr - plakatNiestety nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że zła emisja głosu i nieprawidłowe wysławianie się, często jest powodem konfliktów i wzajemnego niezrozumienia. Jakość komunikatu powinna być jak najwyższa, co jest niestety w dzisiejszych czasach coraz trudniejsze. Już od najmłodszych lat uczymy się poprawnej mowy, poprzez słuchanie i naśladownictwo. Zadbajmy więc o to by najmłodsi którzy nas słuchają w domu, na ulicy, w pracy czy szkole, mieli dobre wzorce. Poprawna emisja głosu, jest  szczególnie ważna również dla osób pracujących głosem: aktorów, nauczycieli, biznesmenów, psychologów, prezenterów telewizyjnych, spikerów radiowych itp. oraz tych, którzy wiążą swoją przyszłość z tymi zawodami. Chcemy, żeby nasz głos miał ładną barwę i pełne brzmienie, niestety często odczuwamy dyskomfort w czasie mówienia spowodowany chrypką, szybką męczliwością głosu, nieprzyjemnym jego brzemieniem. Złe nawyki mogą również prowadzić do licznych chorób układu oddechowo-fonacyjnego.

Warsztaty kierowane są nie tylko do tych którzy pracują głosem, ale także do osób które czują potrzebę komfortowego wypowiadania się.

Warsztaty obejmują pracę nad oddechem, fonacją, techniką mowy i higieną głosu oraz techniki relaksacyjne w celu osiągnięcia optymalnego brzmienia naszego najważniejszego instrumentu.

Zajęcia prowadzą: Katarzyna Michalska, Jan Polak

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne

14 września o godz. 17.00

tel.: (54) 231 47 60, (54) 231 47 61