„Chrzest Polski, czyli jak to być mogło” (XI WFTDzG)

Uwaga! Z przyczyn nie leżących po stronie organizatora zmianie uległa godzina rozpoczęcia I Wieczoru Gospodarzy. Spektakl „Chrzest Polski, czyli jak to być mogło” zostanie zaprezentowany włocławskiej publiczności w czwartek, 30 czerwca 2016r. o godz. 20.00, a nie jak pierwotnie informowano o 20.30.

Spektakl z okazji Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych z zagranicy w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku

Chrzest Polski - plakatTeatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego, Agencja Artystyczna Nowakowski Impresariat oraz Teatr Ludzi Upartych zapraszają na historyczne widowisko sceniczne pt: „Chrzest Polski, czyli jak to być mogło”.

„Chrzest Polski…”  to poetycka, wypełniona pieśniami wizja, która powstała w związku   z obchodami 1050 Rocznicy Chrztu Polski, ukazując te przełomowe wydarzenia. Teksty Galla Anonima, Jana Długosza oraz biskupa Thietmara posłużyły do stworzenia subiektywnej wersji opowieści o władcy Polan – Mieszku, który poślubiając czeską księżniczkę Dobrawę, przyjął chrzest, aby wzmocnić pozycję swojego narodu na mapie ówczesnej Europy. To także barwna i refleksyjna historia o wątpliwościach towarzyszących porzuceniu wierzeń swoich przodków, widziana oczami podwładnych Mieszka, którego decyzja odmieniła na zawsze losy zwykłych ludzi i państwa nad Wisłą.

Patronat na tym teatralnym wydarzeniem objęli: Biskup Włocławski – Ks. Wiesław Alojzy Mering i Prezydent Miasta Włocławek – Pan Marek Wojtkowski


„Chrzest Polski, czyli jak to być mogło”
na podstawie i z wykorzystaniem fragmentów tekstów Galla Anonima, Jana Długosza oraz biskupa Thietmara
30 czerwca 2016 roku, godzina 20.00

Scenariusz: Iwona Kusiak
Reżyseria: Jan Polak
Muzyka: Jagoda Sobolewska i Piotr Matuszkiewicz
Układ ruchu: Piotr Świtalski
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski
Grają: Katarzyna Salamończyk/Małgorzata Ilasz, Katarzyna Michalska, Katarzyna Misiak, Anna Mika, Marek Michalski, Piotr Gutowski, Henryk Michalak, Adrian Domanowski